O mnie - Lexperience
15319
page-template-default,page,page-id-15319,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge | shared by vestathemes.com,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

O mnie

Agnieszka Mitręga – Radca prawny

Zawsze wiedziałam, że zostanę prawnikiem. Ciągnęło mnie do sali sądowej, płomiennych przemówień, wielostronicowych wywodów, batalii doktrynalnej, kreowania teorii szytych na miarę przypadku. Z czasem zwyciężył pragmatyzm- testowanie użyteczności swojej wiedzy w praktyce i obserwowanie skutków. Na żywym organizmie! Okazało się to dużo ciekawsze.

Pracuję blisko biznesu: słucham, uczę się potrzeb, analizuję i przekładam na język prawniczy. Dostrzegam na każdym kroku ryzyka prawne, ale mnie nie blokują, tylko stymulują – szukam rozwiązań niestandardowych, szukam, aż znajdę. Uczestniczę w procesie decyzyjnym, rozumiem cele, podsuwam pomysły. Nie poddaję się.

Pracuję z zespołem klienta. Nie doradzam ex cathedra, staram się stać częścią drużyny, dotrzeć do sedna sprawy, nawet jeśli odwraca to projekt o 180 stopni. To się opłaca. Wiem z doświadczenia.

Patrzę długofalowo. Moje zaangażowanie traktuję inwestycyjnie. Myślę, że najbliżej mi do bycia zewnętrznym prawnikiem wewnętrznym (in-house). Pozostaję poza listą płac, za to mogę pozwolić sobie na realistyczne spojrzenie na sytuację.

Biografia

Jestem absolwentką III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie doświadczyłam najlepszych lat nauki i gruntownej szkoły myślenia. Prawo ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim na 5tkę z ciekawym rocznym epizodem Socrates-Erasmus na Uniwersytecie w Kolonii, Niemcy. Ten rok otworzył mnie językowo, kulturowo i prawniczo, co zapunktowało w mojej późniejszej pracy zawodowej w międzynarodowym środowisku i współpracy z prawnikami z innych krajów.

Uważam, że nie ma lepszej drogi dla młodego prawnika niż przez podwoje kancelarii prawniczych. KRPiA Sopot, Deloitte Legal – tam dopiero zrozumiałam, na czym polega zawód, który wybrałam i tam opanowałam warsztat pracy.

Następnie miałam zostać pasjonatką rynków kapitałowych (i zostałam). Praca w Grupie Copernicus: domie maklerskim i TFI to lata zbierania rozmaitych doświadczeń z zakresu funkcjonowania instytucji finansowych i pogłębiania eksperckiej wiedzy z zakresu funduszy inwestycyjnych. To również bliska współpraca z klientami z wielu branż (w szczególności zarządzanie wierzytelnościami i nieruchomościami), nawiązywanie relacji, na których mogę polegać do dziś.

Crido Legal. Od strony prawniczej to okres wzmożonej pracy nad optymalnymi rozwiązaniami dla klientów. To również doświadczenie zarządzania zespołem i ponoszenia odpowiedzialności za efekty pracy wielu prawników. A przede wszystkim satysfakcja z posiadania grupy zadowolonych klientów, poczucie bycia docenionym.

DFC. To chyba najciekawszy, bo najbardziej zróżnicowany epizod w mojej pracy zawodowej. Wiele się działo. Wiele się nauczyłam. Z sukcesem stałam się częścią międzynarodowego i wielokulturowego zespołu, udowodniłam, że podstawowym narzędziem pracy prawnika jest otwarty umysł, zdolności interpersonalne i doświadczenie.

Lexperience. Po tych wszystkich przygodach przyszedł czas, żeby postawić na rozbudowanie swojego portfolio klientów, którzy mi zaufali i powierzyli sprawy dla nich kluczowe. Zadecydowała gotowość wykorzystania całości doświadczeń zdobytych w kancelariach i firmach, wreszcie pod własną firmą, gwarantującą najwyższą profesjonalną staranność. Profesjonalizm i otwartość to moje znaki firmowe.

Poza pracą

Kontakt

Tel: +48 609 595 335

E-mail: amitrega@lexperience.pl